جعل موقعیت ۱۰۰ کشتی جنگی با فناوری مکان

جعل موقعیت ۱۰۰ کشتی جنگی با فناوری مکان جعل موقعیت کشتیهای جنگی با سواستفاده از فناوری مکان ممکنست به اختلافات سیاسی داغی منجر شود.به گزارش لینک بخر دات کام به نقل از ایسنا، بررسی وب سایتهای وایرد، اسکای واچ و گلوبال فیشینگ واچ نشان میدهد مکان بیش از ۱۰۰ کشتی جنگی از اوت سال ۲۰۲۰ جعل شده که شامل ناو هواپیمابر انگلیسی کوئین الیزابت و ناوهواپیمابر غول پیکر آمریکایی روزولت است. در برخی از موارد، اطلاعات نادرست نشان داده که کشتیها وارد آبهای مورد مناقشه شده یا به پایگاههای نیروی دریایی کشورهای دیگر نزدیک شده اند که چنین تحرکاتی می تواند به حوادث بین المللی منجر شود.

گروه تحقیقاتی، تصاویر جعلی را با مقایسه استفاده از سیستم شناسایی اتوماتیک AIS با آمار موقعیت قابل بررسی بوسیله یک الگوی شناسایی، پیدا کرده است. همه اطلاعات جعلی از گیرندگان AIS در خشکی انتشار یافته بودند در صورتیکه ماهواره ها موقعیت واقعی کشتیها را نشان می دهند. دیده بان صید جهانی سالهاست درباره موقعیت AIS جعلی تحقیق کرده اما برای اولین بار است که اطلاعات کشتیهای واقعی جعل شده است.

معلوم نیست چه کسی و به چه علتی مکانها را جعل می کند. با این وجود مفسرین می گویند این آمار مشخصه یک ارتکاب گر است که ممکنست روسیه باشد. حدودا همه کشتیهایی که موقعیت مکانی آنها جعل شده است از کشورهای اروپایی یا از اعضای سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) بودند و این آمار جعلی ورود بدون مجوز به کالینینگراد، دریای سیاه، کریمه و سایر منافع روسیه را نشان می دادند. از نظر نظریه روسیه می تواند با این ادعاهای غیرواقعی که رقیبانش کشتیهای جنگی را به دریاهای روسیه فرستاده اند، اروپا و ناتو را بعنوان متهاجم معرفی نماید.

بر اساس گزارش انگجت، روسیه همیشه ادعاها درباب دست داشتن این کشور در حملات هک را تکذیب کرده است. با این وجود سالهاست که از حسابهای جعلی و اطلاعات نادرست برای برانگیختن تنشهای سیاسی استفاده می نماید تا اهداف خودرا پیش ببرد. و اگر روسیه در جعل مکان کشتیهای جنگی دست داشته باشد، می تواند نشان دهنده اوج گیری استراتژی مذکور باشد. هرچند این رویکرد ممکنست به حملات واقعی منتهی نشود اما ممکنست به طرز نگران کننده ای وقوع چنین وقایعی را نزدیک کند.
1400/05/11
12:07:45
5.0 / 5
396
تگهای خبر: سایت , سیستم , فناوری , وب سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴