جعل هویت در فضای دیجیتال و راهكار جلوگیری از آن

جعل هویت در فضای دیجیتال و راهكار جلوگیری از آن لینك بخر دات كام: امروزه با ظهور تكنولوژی­های پیشرفته­، راه اندازی كسب­ وكارهای آنلاین، از هر زمان دیگری آسان تر شده است.به گزارش لینك بخر دات كام به نقل از ایسنا بنابراعلام یوتاب، امروزه حتی سازمان ­های سنتی مانند بانك­ ها نیز حدودا دیجیتالی شده­اند. هم­زمان با این پیشرفت در تكنولوژی و پروسه دیجیتالی شدن كسب­ وكارها، ریسك­ های جدیدی هم ظهور پیداكرده اند.

به گفته رئیس پلیس فتا بیشتر از ۶۰ درصد جرائم سایبری مربوط به برداشت غیرمجاز اینترنتی (فیشینگ) و كلاهبرداری اینترنتی است. فیشینگ به سرقت اطلاعات حساب های بانكی بوسیله اینترنت می گویند كه بگفته رئیس پلیس فتا، رتبه اول را در بین جرائم اینترنتی در ایران دارد. به نقل از منابع رسمی در یك سال قبل (منتهی به تیر ۱۳۹۸) حدود پنج هزار فیشینگ در كشور شناسایی شده كه یك چهارم آن (۲۵ درصد) مربوط به تیر امسال است.

در این نوشتار انواع روش های كلاه برداری اینترنتی در پلت فرم های آنلاین و راهكار جلوگیری از آنرا می خوانید.

انواع كلاه برداری اینترنتی در پلت فرم های آنلاین

انواع جعل هویت در پلتفرم­های آنلاین شامل موارد زیر است:

سرقت اطلاعات هویتی كاربران

در شش ماه اول سال ۲۰۱۹ تعداد تخلفات نسبت به همین بازه در سال قبل ۵۴ درصد افزایش یافته است و بنظر می رسد این روند تا سال ۲۰۲۰ هم ادامه یابد. كسب وكارها باید بیشتر از هر زمان دیگر، برای حفظ امنیت اطلاعات شخصی مشتری خود تلاش كنند.

سیم­كارت ­های اجاره ای یا تعویض سیم­كارت

اگر فرد جاعلی، شماره تلفن شما را تصاحب كند، می ­تواند هر حساب مربوط به آن شماره را در دست بگیرد. این دقیقاً اتفاقی است كه برای مایكل ترپین، سرمایه گذار حوزه بلاك چین در ایالات متحده افتاد كه درنتیجه آن ۲۴ میلیون دلار از رمز ارزهای خودرا توسط هكرها، از دست داد.

افتتاح چندین حساب برای یك هویت

غالباً هنگام اجرای یك كمپین جدید، تمركز شركت بر روی جذب مشتریان جدید است. این امر موجب می شود تا كسب ­وكار شما در معرض ورود سوءاستفاده كنندگان قرار بگیرد، بعنوان مثال افرادی كه می كوشند چندین حساب جهت استفاده از جایزه­های تبلیغاتی ایجاد كنند یا كسانی كه اهتمام در باز كردن حساب ­های جعلی دارند.

در نهایت می­ توان این طور نتیجه گرفت كه اگر حجم حساب­های جدید شما به سرعت در حال افزایش می باشد، به همان میزان كلاه برداری نیز به همراه خواهد داشت. اگر تاكید كافی بر امنیت نكنید، یك كلاه برداری موفق می­تواند سود كمپین بازاریابی را بطور كامل از بین ببرد.

انتقال هویت­ های فیزیكی به دنیای دیجیتال

احراز هویت دیجیتال در دنیای حال حاضر، بسیار سریع تر از روش­های سنتی احراز هویت حركت می­كند. امروزه بیشتر مدارك شناسایی از جانب یك سازمان متمركز (معمولاً دولت) صادر می­شود. این مدارك به سبب تكنیك های چاپ، نحوه ساخت مدرك و سایر خاصیت های داخلی از امنیت بالایی برخوردار می باشند. در عصر دیجیتالی به سرعت در حال دور شدن از این مدل هایسنتی هستیم و مدل­ های فیزیكی تأیید اعتبار، دیگر برای كسب­وكارها، مقیاس پذیر نیستند.

پیچیده شدن احراز هویت بایومتریك با تكنولوژی Deep fake

تا همین اواخر تصور می شد كه ویدئو، روشی نسبتاً قدرتمند برای تأیید دیجیتالی هویت بوسیله تحلیل بایومتریك است. اما روش های جعل هویت پیچیده ای مانند deep fake، این مسئله را زیر سؤال می ­برد.

راهكار جلوگیری از جعل هویت

هیچ سخت افزار یا تكنیكی به تنهایی قادر به جلوگیری از تمامی انواع جعل هویت نیست- اگر پلتفرمی چنین ادعایی داشته باشد، یقیناً ادعای دروغینی كرده است. بدین سبب این نیاز به وجود می آید كه فرآیندی ایمن و مقیاس پذیر برای شناسایی كلاه برداران و حفاظت از اطلاعات كاربران ایجاد شود. برای ایجاد چنین فرآیندی، گام های اساسی زیر تعریف شده است:

تعیین دقیق هدف

وقتی كه می خواهید یك روش جلوگیری از جعل هویت را بسنجید، یك شاخص كلیدی و مهم برای اندازه گیری، نرخ خطا در شناسایی كلاه برداری (FER) است. با وقوع جعل هویتی گوناگون و فن های كلاه برداری كه روزبه روز در حال تحول هستند، نرخ خطا در شناسایی كلاه برداری تنها شاخص مناسب برای سنجش ریسك و مدیریت مطمئن و مداوم آن است. بر طبق این نرخ می توان مدلهای موجود را تصحیح و به روزرسانی كرد. این پروسه به روزرسانی مداوم تنها راه همگام شدن با كلاه برداران حرفه ای است و راه حل­ های ثابت به تنهایی كافی نیستند. سنجش این نرخ توسط مؤسسات و كسب وكارهای مختلف، قدرت شناسایی كلاه برداری و از بین بردن آنرا نیز به دنبال خواهد داشت.

در نظر گرفتن قدرت خاصیت های بایومتریك

استفاده از خاصیت های بایومتریك در پروسه احراز هویت از مقیاس پذیری جعل هویت و كلاه برداری اینترنتی جلوگیری می­كند، برای اینكه جعل و تكرار آن برای عبور از مرحله سنجش خاصیت بایومتریك حتی از قدرتمندترین رمزها سخت­تر است.

اعتماد به رویكردهای تركیبی

با وجود اینكه راهكارهای اتوماتیك، سرعت بیش­تری در پردازش مدارك شناسایی دارند اما هر چیزی را كه قادر به شناسایی آن نباشند رد میكنند. اگر تخصص انسانی را به آموزش الگوریتم­ها در تشخیص مدارك شناسایی جدید و تكنیكهای مختلف كلاه برداری، به متخصصان انسانی اضافه نماییم، خواهیم دید كه ماشین ­ها روزبه روز تصمیمات بهتری می ­گیرند.

پلتفرم یوآیدی و آینده احراز هویت دیجیتال

اگر هدف كسب وكارها شناسایی جعل هویت كاربران است باید برای احراز هویت كاربران در دنیای دیجیتال از خاصیت های بایومتریك آنها استفاده كنند. راهكارهایی كه احراز هویت چندلایه ای را با خاصیت های بایومتریك انجام می دهند می توانند نرخ خطا در شناسایی جعل هویت در دنیای دیجیتال را كاهش دهند.

پلتفرم یوآیدی با استفاده از الگوریتم های هوش مصنوعی و فناوری های Liveness Detection، Image Processing و OCR نگاهی چندلایه ای برای احراز هویت به وجود آورده است كه در آن هویت كاربران با امنیت و دقت بالاتری انجام می شود.

انتهای رپرتاژ آگهیمنبع:

1398/10/04
14:34:38
5.0 / 5
338
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴