هواوی دانشمندان بیشتری استخدام می کند

هواوی دانشمندان بیشتری استخدام می کند شرکت هواوی چین علیرغم این که درآمدش را به دنبال تحریمهای آمریکا از دست داده اما درحال توسعه تیم دانشمندانش است.به گزارش لینک بخر دات کام به نقل از ایسنا، حالا که دولت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا تمایل دارد با چین رقابت کند و محدودیتها ضد هواوی در زمینه دسترسی به فناوری نیمه رسانای آمریکا را حفظ کند، توسعه تحقیقات می تواند به چین برای ساخت فناوریهای بومی کمک نماید.

رِن ژنگفی، مدیرعامل شرکت هواوی در یک نشست داخلی در اوایل اوت ادعا نمود که این شرکت با وجود فشارهایی که از جانب آمریکا وجود دارد، حقوق نیروی کار درحال توسعه خویش را بموقع پرداخت کرده است. خیلی از شرکتهای چینی اغلب پرداخت حقوق کارمندان را به تاخیر می اندازند یا آنها را وادار می کنند بدون دریافت بسته آخر خدمت، استعفا دهند.

مدیرعامل هواوی اظهار داشت: با وجود محدودیتهای آمریکا در دو سال گذشته، این شرکت سیاستهای منابع انسانی خویش را تغییر نداده و مواردی مانند حقوق، پاداش، ارتقای شغلی و توزیع سهام شرکت طبق معمول جریان داشته است. هیچ بی نظمی در این شرکت وجود نداشته بلکه هواوی بیشتر از گذشته متحد شده و حتی استعدادهای بیشتری را جذب کرده است.

هواوی مدعی است شمار کارمندانش را ۳۰۰۰ نفر در فاصله اواخر سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۰ افزایش داده و بیشتر از نیمی از آنها معادل ۵۳.۴ درصد در بخش تحقیقات و توسعه هستند.

دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا در سال ۲۰۱۹ با استناد به نگرانیهای امنیت ملی، شرکت هواوی را در فهرست سیاه قرار داد که فروش فناوری شرکتهای آمریکایی به این شرکت را قدغن کرد. افت فروش جهانی تلفن هوشمند هم به کسب و کار هواوی آسیب زد. این شرکت در شش ماه نخست سال میلادی جاری ۳۲۰.۴ میلیارد یوان (۴۹.۶۷ میلیارد دلار) درآمد گزارش کرد که در مقایسه با ۴۵۴ میلیارد یوان در مدت مشابه سال قبل کاهش داشت. درآمد نیمه اول سال جاری هواوی حتی از نیمه اول سال های ۲۰۱۹ و ۲۰۱۸ که همه گیری ویروس کرونا شیوع پیدا نکرده و تحریمهای آمریکا وضع نشده بود، کمتر بود. دو بخش بزرگ کسب و کار شامل مصرف کننده و اپراتورهای مخابراتی، بزرگترین کاهش سال به سال را در نیمه اول سال ۲۰۲۱ داشتند اما کسب و کار اینترپرایز که هواوی استراتژی رشد خویش را روی آن متمرکز کرده است، ۶.۶ میلیارد یوان رشد کرد.

بر اساس گزارش شبکه سی ان بی سی، اظهارات مدیرعامل هواوی در شرایطی مطرح می شود که دولت مرکزی چین در کوشش برای حل کمبود نیروی کار در صنایع پیشرفته ای مانند تولید است. پکن طرحهای بلندپروازانه ای را برای ساخت فناوری خود در بخش نیمه رسانا و رایانش کوانتوم در یک دهه آینده تشریح کرده است.

منبع:

1400/06/25
14:36:52
5.0 / 5
515
تگهای خبر: شركت , صنایع , فناوری , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳