اخراج ۶۰۰۰ کارمند توسط هیولت پاکارد

اخراج ۶۰۰۰ کارمند توسط هیولت پاکارد لینک بخر دات کام: شرکت هیولت پاکارد (HP Inc) بدنبال کاهش تقاضا برای کامپیوتر های شخصی و افت سود این شرکت، حداکثر 6000 موقعیت شغلی را ظرف سه سال آینده حذف خواهدنمود.به گزارش لینک بخر دات کام به نقل از ایسنا، هیولت پاکارد در اطلاعیه ای اعلام نمود درآمد ناخالص این شرکت در سال مالی منتهی به اکتبر ۲۰۲۳، سه دلار و۲۰ سنت تا سه دلار و ۶۰ سنت به ازای هر سهم خواهد بود. مفسرین بطور متوسط درآمد این شرکت را سه دلار و ۶۱ سنت به ازای هر سهم پیش بینی کرده اند. جریان نقدی آزاد حدود ۳.۲۵ میلیارد دلار خواهد بود که کمتر از برآوردهاست.

انریکه لورس، مدیرعامل هیولت پاکارد در مصاحبه ای اظهار داشت: در این پیش بینی، کاهش ۱۰ درصدی فروش کامپیوتر در این سال مالی فرض گرفته شده است. هیولت پاکارد که عمده درآمدش از فروش کامپیوتر است، با رکود تقاضا برای کامپیوتر شخصی روبرو شده است. این رکود با تقاضای کمتر برای محصولات مصرفی شروع شد و الان به مشتریان تجاری گسترش پیدا کرده برای اینکه شرکتها درحال کاهش کارکنان و محدود کردن سرمایه گذاری فناوری هستند.

شرکت تحقیقاتی گارتنر پیش بینی کرده است فروش جهانی کامپیوتر شخصی در سه ماهه سوم، تقریباً ۲۰ درصد کاهش می یابد که بزرگترین کاهش از زمان شروع رصد این آمار در اواسط دهه ۱۹۹۰ است. شرکت دِل که ۵۵ درصد درآمدش از فروش کامپیوتر شخصی است، روز دوشنبه چشم انداز ضعیفی از سه ماهه جاری ترسیم و اعلام نمود برخی از مشتریان خرید در کوتاه مدت را متوقف کرده اند.

لورس اظهار داشت: هیولت پاکارد برای مدیریت هزینه ها، حداکثر ۱۰ درصد از ۶۱ هزار کارمندی که در سطح جهانی دارد را ظرف سه سال آینده تعدیل خواهدنمود.

طبق بیانیه هیولت پاکارد، این شرکت یک میلیارد دلار هزینه بازسازی خواهد داشت و حدود ۶۰ درصد این هزینه در سال مالی ۲۰۲۳ خواهد بود که ماه جاری شروع شد. برنامه هیولت پاکارد صرفه جویی سالانه ۱.۴ میلیارد دلار تا آخر سال مالی ۲۰۲۵ است.

ارزش سهام هیولت پاکارد روز سه شنبه حدود یک درصد رشد کرد و در ۲۹.۳۸ دلار بسته شد. ارزش سهام این شرکت امسال ۲۲ درصد افت کرده است.

شرکت های فناوری گوناگون طی هفته های اخیر برنامه کاهش کارکنانشان را اعلام نموده اند. متا پلتفرمز و آمازون هر کدام حذف حدود ۱۰ هزار موقعیت شغلی را آغاز نموده اند و توییتر بیش از نیمی از ۷۵۰۰ کارمندش را اخراج کرده است. شرکت سخت افزاری "سیگیت تکنولوژی هولدینگز" حذف حدود ۳۰۰۰ موقعیت شغلی را اعلام نموده است و "سیسکو سیستمز" هفته گذشته اعلام نمود می خواهد شمار نامشخصی از موقعیت های شغلی را حذف کرده و دفاترش را تعطیل کند.

هیولت پاکارد که چاپگر هم تولید می کند، بدنبال سرمایه گذاری در خطوط جدید کسب وکار مانند خدمات اشتراکی است. لورس اظهار داشت: این شرکت اشتراکهای جوهر عرضه می کند و برنامه های عرضه محصولات دیگر مانند کاغذ چاپگر و کامپیوتر را بررسی خواهدنمود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، درآمد سه ماهه چهارم مالی هیولت پاکارد، ۱۱ درصد کم شد و به ۱۴.۸ میلیارد دلار رسید که اندکی بهتر از انتظار مفسرین بود. سود ناخالص این شرکت ۸۵ سنت به ازای هر سهم بود که بالاتر از برآوردها بود.

منبع:

1401/09/03
16:48:55
5.0 / 5
349
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵