معاون وزیر كار خبر داد:

راه اندازی 31 مرکز تخصصی آموزش های کارآفرینی

راه اندازی 31 مرکز تخصصی آموزش های کارآفرینی لینک بخر دات کام: معاون وزیر کار با اشاره به صدور 11 هزار و 767 مجوز فعالیت آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد از راه اندازی 31 مرکز تخصصی آموزش های کارآفرینی و مهارت های کسب وکار آگاهی داد.غلامحسین حسینی نیا در گفت و گو با ایسنا، از راه اندازی مراکز تخصصی آموزش های کارآفرینی و مهارت های کسب وکار آگاهی داد و اظهار داشت: سازمان آموزش فنی و حرفه ای بمنظور پرورش کارآفرینان مولد و ایجاد اشتغال پایدار زمینه های لازم جهت راه اندازی کسب وکارها را با ایجاد ۳۱ مرکز تخصصی در اکوسیستم کارآفرینی فراهم نموده است.

وی اضافه کرد: در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، ۹۰ محتوای الکترونیکی مهارت مطابق با استانداردهای سند حرفه تولید شده و طی شش ماهه اول سال ۱۴۰۱ در ۳۰ استان کشور، جشنواره تولید محتوای الکترونیکی برگزار شده است.

معاون وزیر کار تدوین طرح جامع فناوری اطلاعات و ارتباطات، استقرار پنجره واحد خدمات الکترونیک سازمان و اتصال به پنجره ملی دولت و ارائه خدمت صدور و تمدید پروانه تاسیس آموزشگاه­ ها بوسیله درگاه ملی مجوزها را از دیگر اقدامات انجام شده در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات برشمرد.

حسینی نیا در ادامه به روند صدور مجوزها در سازمان آموزش فنی وحرفه ای اشاره نمود و اظهار داشت: یکی از با اهمیت ترین برنامه ها و اقدامات سازمان در یکسال اخیر، صدور مجوز فعالیت آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد و صدور مجوز مراکز کارآموزی جوارکارگاهی و بین کارگاهی بوده است که در این راستا، ۱۱ هزار و ۷۶۷ مجوز تاسیس آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد صادر گردیده است. همین طور در امتداد پاسخگویی به نیاز صنایع و شرکای سازمان صدور ۱۶۵۴ مجوز ایجاد مراکز جوارکارگاهی و بین کارگاهی در دستور کار قرار گرفته است.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای در عین حال به توسعه همکاری و مشارکت با شرکای اجتماعی اشاره نمود و اظهار داشت: در این راستا، تفاهم نامه های همکاری مختلفی منعقد شده است که همچون آنها می توان به تفاهم نامه با اتاق اصناف، اتاق تعاون، شستا، ایرانسل، خانه صمت ایران، مرکز آموزش و تحقیقات صنعتی ایران، شرکت سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی و ایمیدرو اشاره نمود.

وی برگزاری ۹۷ هزار نفر دوره آموزش مهارت برای افراد تحت پوشش کمیته امداد، توانمندسازی معتادین بهبود یافته و خانواده های لطمه دیده از اعتیاد به تعداد ۲۵ هزار نفر و تامین نیروی انسانی مورد نیاز در بخش توزیع و بهره برداری گاز شهری به تعداد ۵۶۰۲ نفر را از دیگر اقدامات انجام شده در امتداد انعقاد تفاهم نامه با کمیته امداد، ستاد مبارزه با مواد مخدر و شرکت ملی گاز عنوان نمود.

منبع:

1401/10/11
14:49:33
5.0 / 5
296
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳