زاكربرگ از خانواده ها عذرخواهی كرد؛

مدیران شرکت های فناوری در مقابل کنگره شهادت دادند

مدیران شرکت های فناوری در مقابل کنگره شهادت دادند لینک بخر دات کام: روز گذشته رهبران برخی شرکت های فناوری بزرگ همچون مارک زاکربرگ در مقابل کنگره آمریکا شهادت دادند. آنها متهم شدند که دستان شان به خون کودکان آلوده است.


به گزارش لینک بخر دات کام به نقل از رویترز، روز گذشته در جلسه استماع شرکتهای فناوری در ارتباط با لطمه های پلتفرم های اجتماعی برای کودکان و نوجوانان، سناتورهای آمریکایی رهبران بزرگترین رسانه های اجتماعی را به چالش کشیدند و اعلام نمودند کنگره باید هرچه سریع تر قانونی وضع کند. این در حالی است که یکی از قانونگذاران آمریکا شرکتهای فناوری را متهم کرد که به سبب ناتوانی از صیانت از کودکان در مقابل تهدیدهای بیش از پیش مهاجمان جنسی در پلتفرم هایشان، دستانشان به خون آلوده است. جلسه استماع کنگره آمریکا تازه ترین تلاش قانونگذاران برای مرتفع ساختن نگرانی های والدین و کارشناسان سلامت روانی درباب آنست رسانه های اجتماعی سودآوری را بر ایجاد دستورالعملی برای صیانت از کودکان در مقابل لطمه های پلتفرم هایشان، ترجیح می دهند. سناتور لیندزی گراهام در این جلسه خطاب به مارک زاکربرگ مدیر ارشد اجرائی متا پلتفرمز گفت: شما و شرکتهای دیگری که در مقابل کنگره حاضر شده اید، دستان شما به خون آلوده شده است. محصول شما مردم را می کشد. زاکربرگ در کنار لیندا یاکارینو (مدیر ارشد اجرائی ایکس)، ایوان اشپیگل (مدیر ارشد اجرائی شرکت اسنپ)، شو زی چو (مدیرارشد اجرائی تیک تاک) و جیسون سیترون (مدیر ارشد اجرائی دیسکورد) در کنگره آمریکا شهادت داده اند. به قول سناتور دیک دوربین رییس کمیته قضایی سنا، آمار مرکز ملی کودک گمشده و مورد سواستفاده قرار گرفته، حاکی از افزایش بی سابقه اخاذی جنسی مالی است. در این نوع از اخاذی مجرم افراد زیر سن قانونی را فریب می دهد تا تصاویر و ویدیو های هرزنگاری برای او بفرستند. دوربین در این جلسه گفت: افزایش بی سابقه سواستفاده جنسی از کودکان فقط یک دلیل دارد و آنهم تغییرات در تکنولوژی است. همزمان با شروع پروسه استماع، کمیته ویدیویی را نمایش داد که در آن کودکان در ارتباط با قربانی شدن در رسانه های اجتماعی سخن گفتند. در سالن برگزاری مراسم هم تعدادی از والدین تصاویر فرزندانشان را نشان می دادند که به سبب رسانه های اجتماعی لطمه دیده بودند. برخی والدین زاکربرگ را حین خواندن بیانه اش هو کردند. در این جلسه سناتور جاش هاوی، زاکربرگ را به چالش کشید تا بصورت مستقیم از خانواده ها عذرخواهی کند. زاکربرگ نسبت به آنچه برسر خانواده ها آمده اظهار تاسف کرد و سپس متعهد شد فعالیت بیشتری برای پیش گیری از لطمه به کودکان انجام دهد، اما در اظهارات او نشانی از قبول مسؤولیت تسهیل پیش گیری از سواستفاده از کودکان وجود نداشت.
اعضای کمیته سنا کپی از ایمیل های داخلی شرکت متا را نشان دادند که طبق آنها زاکربرگ درخواست مدیران ارشد سیاستگذاری متا برای استخدام ۴۵ تا ۸۴ مهندس جهت فعالیت روی ارتقای ایمنی را رد کرده بود. از طرفی یاکارینو اظهار داشت ایکس از قانون STOP CSAM پشتیبانی می کند. این لایحه با هدف وادار کردن شرکتهای فناوری به قبول مسؤولیت در ارتباط با محتوای آزار جنسی کودکان عرضه شده و به قربانیان اجازه می دهد تا از پلتفرم ها و فروشگاه های اپلیکیشن شکایت کنند. همین طور چو مدیر ارشد اجرائی تیک تاک هم با سوالات سختی روبرو شد که برخی از آنها حاکی از لطمه رساندن این اپ به سلامت ذهنی کودکان بودند. چو در پاسخ به سوالات گراهام اظهار داشت بیش از ۲ میلیارد دلار برای تلاشهای ایمنی و اعتماد صرف می کند.
 


منبع:

1402/11/12
17:00:35
5.0 / 5
204
تگهای خبر: اپل , تكنولوژی , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵