بهترین گزینه ی مقابله با پیامك های مزاحم چیست؟

بهترین گزینه ی مقابله با پیامك های مزاحم چیست؟ لینك بخر دات كام: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نظرات كاربران توییتر را برای پیشگیری از پیامك های تبلیغاتی مزاحم جویا شد كه احداث محدودیت تعداد پیام در روز، بیش ترین رای را كسب كرده است.


به گزارش لینك بخر دات كام به نقل از ایسنا، داستان پیامك های تبلیغاتی مدت هاست كه بعنوان یكی از نارضایتی های كاربران مطرح است و در این بین مسئولان هم اقداماتی همچون احداث سامانه جهت شكایت مقابل ارسال كنندگان پیامك های تبلیغاتی، شناسایی شماره های مزاحم و مسدود كردن این شماره ها را در نظر گرفته اند اما ظاهرا این راه كارها كافی نبوده و این پیامك ها همچنان ادامه دارند.

ارسال پیامك برای كسب وكارهای مختلف، یكی از طریق های گاهی آسان و ارزان تبلیغات است و این مساله سبب شده كسب وكارها حتی به خرید چندباره سیم كارت روی بیاورند و با شماره های شخصی به ارسال پیامك تبلیغاتی اقدام نمایند. این كار سبب میگردد شرایط مسدود كردن شماره های شخصی فرآیندی سخت و زمان گیر شود و حتی اگر بتوان سرشماره های تبلیغاتی را مسدود كرد، این دفعه شماره های شخصی هستند كه هر بار پیامكی را ارسال می كنند.

گرفتن سیم كارت های شخصی برای تبلیغات منفعت دارد

اما محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- قبل از این درباره ی ارسال پیامك از راه شماره های شخصی اظهار كرده بود: با عنایت به این كه سپس شناسایی سرشماره های تبلیغاتی، صاحبان كسب وكارها به تبلیغ آنها از راه شماره های شخصی روی آورده اند؛ یكی از طریق های پیشگیری از ارسال پیامك های تبلیغاتی ناخواسته كه حتی بدون شكایت افراد هم صورت می گیرد، مسدود كردن شماره هایی است كه تعداد زیادی پیامك ارسال می كنند. زمانی كه افراد با این هدف سیم كارت می گیرند، رگولاتوری آنها را شناسایی می كند، اما از آنجاكه گرفتن این سیم كارت ها در جهت تبلیغات برای افراد منفعت دارد، آنها مرتب این كار را ادامه می دهند.

هم چنین حسین فلاح جوشقانی -رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی- درباره مدیریت و ساماندهی سیم كارت ها بیان كرده بود: ما برای سیم كارت ها محدودیت داریم و این مساله در سامانه "شاهكار" كنترل میگردد. بدین سان هیچ كس به هیچ عنوان نمی تواند سیم كارت بدون هویت بگیرد یا بیشتر از ۱۰ سیم كارت به نام خود داشته باشد. حتی اگر كسی بخواهد به نام فرد دیگری سیم كارت بگیرد، برای همه شماره ها پیامكی ارسال میگردد كه سیم كارتی به نامش فعال شده، بدین سبب این مساله حدودا مدیریت شده است.

وی با بیان این كه راهكار سلبی تا حدی جواب می دهد اما چاره ای جز مدیریت نیست، اظهار داشته بود: این كسب وكارها، سیم كارت ارزان قیمت می گیرند و تبلیغات می كنند كه ما باز برخورد می نماییم و آنها را می بندیم، اما مطمئنا تا راهكار جایگزین تبلیغات برای آنها موجود نباشد، ادامه خواهند داد. ما بعنوان رگولاتوری قاعدتا نمی توانیم وارد محتوای این تبلیغات شویم اما بر طبق فرآیندهایی كه وجود دارد، سیم كارتی كه پیامك یك طرفه و بیش از اندازه می فرستد را شناسایی و مسدود می نماییم كه تا حدود زیادی هم این تبلیغات كنترل شده است.

نظرسنجی توییتری وزیر برای پیامك های تبلیغاتی

در این راستا وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بتازگی درباره ی این پیامك های تبلیغاتی در صفحه ی توییتر خود نوشت: مردم از پیامك های تبلیغاتی مزاحم متنفرند، این یك واقعیت است. ۷۰هزار سیم كارت متخلف را هم مسدود كردیم ولی باز هم هستند. متاسفانه سرمنشاءها هم زیادند و هزینه پیگیری قضایی زیاد. اما بالاخره باید به سرانجام برسد.

او هم چنین با احداث یك نظرسنجی از كاربران توییتر خواست نظرات خودرا درباره ی بهترین روش برای مقابله با این پیامك های تبلیغاتی اعلام كنند و طبق گزینه هایی كه برای این نظرسنجی قرار داده بود، به ترتیب محدودیت تعداد پیام در روز، احداث امكان تبلیغ ارزان، بالا بردن قیمت پیامك ها و بالا بردن قیمت سیم كارت بیش ترین نظرات كاربران را كسب كردند.البته قبل از این با عنایت به اقداماتی كه می توان برای پیشگیری از ارسال پیامك های تبلیغاتی در نظر گرفت، برخی كارشناسان پیشنهاد داده بودند با عنایت به این كه طبق گفته رگولاتوری، هیچ كس نمی تواند سیم كارت بدون هویت بگیرد و این مساله پیگیری تخلفات را آسان تر می كند، پس یكی از طریق هایی كه می توان برای پیشگیری از ارسال پیامك های تبلیغاتی مزاحم در نظر گرفت، شناسایی افراد ارسال كننده این پیامك ها به جای شماره های مزاحم است.

اما رئیس سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی در پاسخ به این كه آیا رگولاتوری بعنوان مقررات گذار نمی تواند جلوی ارسال این پیامك های تبلیغاتی را بگیرد، اظهار نمود: رگولاتوری مقررات گذار است اما ما در یك حد می توانیم مقررات گذاری نماییم و نه این كه حقی را از كسی سلب نماییم. ما در حد توانمان از ارسال این پیامك ها جلوگیری كرده و با ارسال پیامك های انبوه كه برای مقصد مزاحمت احداث كند، برخورد می نماییم اما قانونی نداریم كه كسی نتواند سیم كارت بگیرد و یا نتواند پیامك بیش از اندازه بفرستد.
1397/10/17
14:06:44
5.0 / 5
138
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴