پس لرزه های مخالفت آمازون با نماینده كنگره حامی كارگران این شركت

پس لرزه های مخالفت آمازون با نماینده كنگره حامی كارگران این شركت به گزارش لینک بخر دات کام به دنبال اعتراض یک نماینده کنگره به شرایط دشوار کاری کارکنان آمازون، این شرکت با انتشار یک پست وبلاگی به رد نظرات وی پرداخت، ولی مجبور شد بابت این اقدام عذرخواهی کند.به گزارش لینک بخر دات کام به نقل از سی ان بی سی، مارک پوکان نماینده دموکرات ایالت ویسکانسین چندی پیش به شدت از شرایط کاری رانندگان شرکت آمازون انتقاد کرده و گفته بود فشار وارده بر آنها تا بدان حد زیاد است که این افراد گاهی حتی فرصت رفتن به سرویسهای بهداشتی را ندارند و مجبور هستند از بطری های پلاستیکی استفاده کنند.
وی ماه قبل شرایط کاری در شرکت آمازون را به شدت محکوم کرده بود و تلاشهای اتحادیه های کارگری برای مقابله با این وضعیت حمایت کرده بود. وی در توئیتی خطاب به آمازون نوشته بود: وقتی کارمندانتان اتحادیه ای ندارند و مجبور به ادرار در بطری های آب معدنی هستند، پرداخت ۱۵ دلار به هریک از آنها در هر ساعت شما را به یک محیط کاری پیشرو مبدل نمی نماید.
آمازون هم با ارسال یک توئیت پاسخ داده بود: شما که واقعاً مبحث را باور نمی کنید، می کنید؟ اگر این درست بود هیچ کس برای ما کار نمی کرد. حقیقت این است که ما بیشتر از یک میلیون کارمند عالی در سرتاسر جهان داریم که به آنچه دارند مفتخر هستند و از روز اول دستمزد خوب و مراقبت های درمانی مناسب دریافت می کنند.
همچنین شرکت آمازون با انتشار مطلبی در وبلاگ خود نوشته بود: ما می دانیم که رانندگان آمازون برای یافتن سرویسهای بهداشتی به دلیل وجود ترافیک یا عبور از مسیرهای روستایی مشکلاتی دارند و این چالش بخصوص در زمان شیوع کرونا وجود دارد، چونکه خیلی از سرویسهای بهداشتی بسته بوده اند.
در نهایت با افزایش انتقادها از آمازون در این حوزه شرکت مورد اشاره ضمن عذرخواهی پذیرفت که رانندگانش برای یافتن سرویس بهداشتی مشکلاتی دارند و آمازون در کوشش برای حل این مشکل و یافتن چاره است.
تقریباً ۵۸۰۰ کارمند آمازون در انبارهای بزرگ این شرکت در بسمر آلاباما مشغول به کار هستند و قصد دارند با رأی گیری در روز سه شنبه برای خود اتحادیه کارگری تشکیل دهند. آمازون با این اقدام مخالف است، ولی پوکان همچون نمایندگان کنگره است که از شکل گیری اتحادیه کارگری در شرکت آمازون حمایت کرده است.

1400/01/17
16:23:59
5.0 / 5
137
تگهای خبر: سرویس , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳