شروع به کار بی حاشیه رمزارزها

شروع به کار بی حاشیه رمزارزها به گزارش لینک بخر دات کام سخنگوی صنعت برق اظهار داشت: شروع فعالیت رمزارزها از اول مهر ماه به سبب کاهش مصرف برق در بخش خانگی مشکلی برای تامین برق کشور به وجود نیاورده است.


مصطفی رجبی مشهدی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینکه مصرف برق خانگی حدود ۲.۲ درصد نسبت به هفته گذشته کم شده اما بیش از هفت درصد نسبت به زمان مشابه سال قبل بالا رفته است، اظهار نمود: طبق اعلام وزارت نیرو رمزارزهایی که مجوز دارند می توانند فعالیت داشته باشند و این مساله مشکلی در تامین برق به جود نیاورده است.
وی با اشاره به اینکه برآورد می شود که حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ مگاوات رمزارز مجاز تا کنون فعال شده و مشکلی برای تامین برق ایجاد نکرده است، اظهار داشت: حدود ۳۰۰ مگاوات رمزارز مجاز وجود دارد که حدود ۶۰ تا ۷۰ در صد آنها وارد مدار هستند.
سخنگوی صنعت برق اشاره کرد: تا حالا و از شروع طرح برخورد با مراکز بدون مجوز استخراج رمز ارز ۲۱۸ هزار دستگاه کشف و جمع آوری شده که میزان مصرف آنها معادل یک نیروگاه ۱۰۰۰ مگاواتی است.
رجبی مشهدی با تاکید بر این که برخورد با این نوع مراکز از دستور کار خارج نخواهد شد، اظهار نمود: این نوع مراکز در صورت شناسایی در اختیار مراجع قانونی قرار گرفته و دستگاه های آنان جمع آوری شده و تا تعیین تکلیف نهایی باقی خواهند ماند. پرونده این مراکز به قوه قضائیه داده می شود تا در آنجا درباره آنها تصمیم گیری شود.
وی درباب آخرین وضعیت تامین سوخت نیروگاه ها نیز، اظهار نمود: باتوجه به پیگیری های صورت گرفته درحال تامین سوخت هستیم و مشکلی وجود ندارد.
منبع:

1400/07/05
14:16:36
5.0 / 5
535
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱