کدام کسب وکارهای اینترنتی حمایت می شوند؟

کدام کسب وکارهای اینترنتی حمایت می شوند؟ به گزارش لینک بخر دات کام، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ضوابط شناسایی سکوهای مشمول طرح پشتیبانی از سکوها و کسب و کارهای اقتصاد دیجیتال و شرایط بهره مندی از حمایت های آنرا در فراخوانی منتشر نمود.به گزارش لینک بخر دات کام به نقل از ایسنا، مطابق این فراخوان سه دسته شاخص اصلی شامل فاکتورهای پذیرش عمومی سکو برای کاربران، فاکتورهای پذیرش عمومی سکو برای کسب وکارها و فاکتورهای در رابطه با قابلیت های نرم افزاری و فنی، برای شناسایی سکوهای مشمول طرح پشتیبانی از سکوها و کسب و کارهای اقتصاد دیجیتال مورد توجه قرار گرفته است.

سکوهای متقاضی می توانند با مراجعه به پرتال وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به آدرس ict.gov.ir نسبت به دسترسی به اسناد فراخوان یاد شده اقدام و پس خود ارزیابی نسبت به ارسال اسناد و مدارک مثبته به آدرس پست الکترونیک platform@ict.gov.ir اقدام نمایند.

طبق اعلام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، بر طبق اسناد فراخوان یاد شده سکوهایی که با ارائه اسناد مثبته بیش از ۶۵ درصد امتیازات ارزیابی را کسب کنند، مشمول حمایت های بخشنامه پشتیبانی از سکوها و کسب و کارهای دیجیتال مصوب کارگروه اقتصاد دیجیتال خواهند شد و همین طور سکوهایی که موفق شوند بین ۵۰ تا ۶۵ درصد امتیازات ارزیابی را کسب کنند نیز مطابق بخشنامه های مربوطه امکان بهره مندی از تعدادی از حمایت های طرح را خواهند داشت.

گفتنی است بخشنامه پشتیبانی از کسب وکارهای اینترنتی طی هفته های گذشته توسط وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات رونمایی شد؛ بگفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات محدودیت های به وجود آمده در دو ماه گذشته برای دو پلتفرم خارجی که قسمتی از کسب و کارهای مردمی روی آنها بود، سبب تسریع در روند این مصوبه شد.

این بخشنامه ۱۴ ماده و ۳۰ نوع حمایت را شامل می شود و خدمات و امتیازات متنوعی را برای سکوهای مشمول و کسب وکارهای احزار هویت شده درنظر گرفته است. بطور مثال در بخش اعتبار بخشی به کسب و کارهای اینترنتی و کاربران، این امکان وجود دارد که به سکوها و کسب و کارهای احراز هویت شده، نشان ویژه یا تیک ویژه کسب وکار اعطا شود یا برای عموم کاربران امکان گرفتن نشان اعتبار شده (تیک آبی) فراهم گردد.

اما در این بخشنامه حمایت ویژه ای برای سکوهای مشمول در نظرگرفته شده است و آنها می توانند از مزایای قانونی حضور در پارک های علم و فناوری برخوردار شوند. در حقیقت بمنظور حمایت و برخورداری سکوها از مزایای استقرار در پارک های علم و فناوری، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مکلف است شرایط پذیرش و استقرار دفتر های اصلی و شعب پلتفرم های مشمول را در پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات یا شعب استانی آن فراهم آورد.

منبع:

1401/08/24
09:18:07
5.0 / 5
150
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴