افزایش سود نقدی سهام شرکت MTN

افزایش سود نقدی سهام شرکت MTN لینک بخر دات کام: شرکت MTN که بزرگترین شرکت ارتباطات سیار در آفریقاست، در پی افزایش درآمد و سود، میزان پرداخت سود به سهامداران را به 10 درصد افزایش داد و به 3.30 راند رساند.به گزارش لینک بخر دات کام به نقل از ایسنا، این پرداخت سود نقدی، مطابق با دستورالعملی است که این شرکت یک سال پیش داده بود اما کمتر از پیش بینی مفسرین است که انتظار داشتند سود نقدی این شرکت به ازای هر سهم، ۳.۵۰ راند باشد. هیات مدیره شرکت MTN برای امسال هم پرداخت سود نقدی ۳.۳۰ راند به ازای هر سهم را پیش بینی می کند.

این شرکت که مقر مرکزی آن در ژوهانسبورگ است، نگرانی هایی را نسبت به بازار خانگی خود مطرح کرده است. یک چهارم از درآمد شرکت MTN در آفریقای جنوبی به دست می آید که در طول سال ۲۰۲۲، بیش از ۲۰۰ روز خاموشی برق از طرف شرکت نیروی دولتی اجرا شد.

خاموشی شبکه نیروی سراسری که در نیمه دوم سال بدتر شد، بر شرایط عملیاتی این شرکت تاثیر گذاشت. شرکت MTN اعلام نمود سرمایه گذاری در خنثی کردن تاثیر قطع برق بر شبکه این گروه که شامل مقابله با خرابکاری و امنیت بیشتر در پایگاه هایش بوده است، هزینه های عملیاتی را تحت فشار بیشتری قرار داده است.

طبق اعلام شرکت MTN، این شرکت پیشنهادهایی را برای سرمایه گذاری جزئی در ساختار فین تک شرکای راهبردی بالقوه دریافت کرده و بازنگری این پیشنهادها با شرکای بالقوه، تا اواسط ماه مه سال ۲۰۲۳ به نتیجه خواهد رسید. این شرکت همین طور می خواهد کسب وکار فیبر خودرا تا سال ۲۰۲۴ جدا کند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، شرکت های مخابراتی در آفریقا تلاش می کنند ارزش بالقوه بخشهای مختلف کسب و کارشان نظیر برج ها، فیبر و کارهای فین تک را آزاد کنند.

منبع:

1401/12/23
08:33:29
5.0 / 5
261
تگهای خبر: سرمایه گذاری , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳