انتخاب پنجره ملی خدمات دولت هوشمند به عنوان پروژه برتر اتحادیه بین المللی ارتباطات

انتخاب پنجره ملی خدمات دولت هوشمند به عنوان پروژه برتر اتحادیه بین المللی ارتباطات لینک بخر دات کام: طبق گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در بخش نهایی داوری پروژه های دولت الکترونیک مسابقات اجلاس جهانی جامعه اطلاعاتی(WSIS) که همزمان با روز سوم اجلاس جهانی جامعه اطلاعاتی سال 2023 در ژنو سوییس برگزار شد، اتحادیه بین المللی ارتباطات (ITU) این پروژه را به عنوان یکی از پروژه های برتر در زمینه دولت الکترونیک انتخاب نمود.به گزارش لینک بخر دات کام به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- با انتشار پستی در یک پیامرسان داخلی با اعلان اینکه پنجره ملی خدمات دولت هوشمند به عنوان پروژه برتر اتحادیه بین المللی ارتباطات انتخاب شد، نوشت: "یکی از برنامه های راهبردی و مهم دولت سیزدهم در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات تحقق دولت هوشمند است. به همین دلیل ما هم عزم خودمون رو جزم کردیم که این پروژه بالاخره بعد از سال ها انتظار به سرانجام برسد.

در همین راستا طی یک و نیم سال قبل با کار و تلاش شبانه روزی همکارانم در سازمان فناوری اطلاعات، مشارکت سازمان اداری و استخدامی و همکاری سایر دستگاه های اجرائی این پروژه پیشرفت قابل توجهی داشته است. تا به امروز ۹۳ درصد از دستگاه های اجرائی به «پنجره ملّی خدمات دولت هوشمند» پیوسته اند و چیزی حدود سه هزار خدمت از این طریق در دسترس کاربران قرار دارد.

هرچند وضعیت فعلی پروژه دولت هوشمند به هیچ وجه با وضعیت آن در ابتدای استقرار دولت سیزدهم قابل قیاس نیست، اما هنوز تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم. طی برنامه ریزی انجام شده ان شالله مقرر است در سال آینده تمامی خدمات دولت از این طریق به مردم ارائه شود و حداقل ۲۰ درصد از خدمات دستگاه های اجرائی بصورت هوشمند ارائه شود.

خبر خوب این که امروز در بخش نهایی داوری پروژه های دولت الکترونیک مسابقات اجلاس جهانی جامعه اطلاعاتی(WSIS) که همزمان با روز سوم اجلاس جهانی جامعه اطلاعاتی سال ۲۰۲۳ در ژنو سوییس برگزار شد، اتحادیه بین المللی ارتباطات(ITU) این پروژه را به عنوان یکی از پروژه های برتر در زمینه دولت الکترونیک انتخاب و جایزه WSIS Prize Champion ۲۰۲۳ را به رییس محترم سازمان فناوری اطلاعات ایران که به نمایندگی از این وزارتخانه در این اجلاس شرکت کرده بود اهدا کرد.

من به نوبه خودم از کوشش های همه کسانی که در کسب این موفقیت سهم داشته اند تشکر می کنم: همه دستگاههای اجرائی که به پنجره ملّی خدمات دولت هوشمند متصل شده اند؛ رسانه ها و به ویژه سازمان صدا و سیما که در پیگیری پیوستن دستگاه های اجرائی نقش موثری داشتند؛ همکاران عزیزم در سازمان امور استخدامی و اداری و سازمان فناوری اطلاعات که در به ثمر نشستن این پروژه نقش کلیدی داشتند."

منبع:

1401/12/25
12:52:43
5.0 / 5
54
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴