افتتاح پروژه های ارتباطی خوزستان همزمان با سراسر کشور

افتتاح پروژه های ارتباطی خوزستان همزمان با سراسر کشور به گزارش لینک بخر دات کام، خوزستان مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات خوزستان از افتتاح پروژه های ارتباطاتی استان در قسمت های شهری و روستایی با حضور برخط رئیس جمهور به صورت همزمان با سراسر کشور اطلاع داد.علی صالح نساج امروز، ۲۷ اردیبهشت ماه در جمع خبرنگاران اظهار نمود: امروز همزمان با سراسر کشور و با حضور رئیس جمهور به صورت برخط به مناسبت روز جهانی ارتباطات پروژه های ارتباطاتی استان دربخش های مختلف شهری و روستایی بهره برداری شد.

به گزارش لینک بخر دات کام به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: این پروژه ها شامل اتصال ۱۷۶ روستای بالای ۲۰ خانوار استان به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت همراه می باشد که با این اقدام ۲ هزار روستای بالای ۲۰ خانوار در خوزستان از شبکه ارتباطات سیار بهره مند شده اند.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات خوزستان اظهار داشت: همینطور توسعه شبکه فیبر نوری روستایی به میزان ۴۶۴ کیلومتر و راه اندازی سایت های "۵ جی" در شهرستان های اهواز، آبادان، دزفول، خرمشهر و بندر ماهشهر به میزان ۷۳ سایت از دیگر پروژه ها بوده است.

صالح نساج با اشاره به رونمایی از طرح های حمایتی این اداره کل در حوزه ICT اظهار داشت: برای پشتیبانی از اشتغال در این بخش ۳۶ طرح حمایتی با اعطای تسهیلات از جانب وزارت ارتباطات در استان انجام شده که برای ۵۱۴ نفر ایجاد اشتغال کرده است.

وی افزود: در قسمت پرداخت تسهیلات روستایی به منظور توسعه و پشتیبانی از مشاغل در ارتباط با حوزه ICT توسط پست بانکهای استان تسهیلاتی به مبلغ ۴۹ میلیاردریال در استان پرداخت شده است.

صالح نساج اضافه کرد: ۲۷ پروانه جهت راه اندازی شرکتهای نظام مدیریت امنیت اطلاعات در استان صادر گردیده است که با احتساب این تعداد ۳۸ شرکت نظام مدیریت در خوزستان فعال می باشند و در حوزه حفظ امنیت دستگاههای اجرایی فعالیت دارند.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات خوزستان افزود: جهت توسعه خدمات فیبر نوری شهری FTTE هم در شهرستان های اهواز، دزفول، ماهشهر، آبادان، خرمشهر و اندیمشک کارهای زیرساختی لازم انجام شده است تا به صورت همزمان، فیبر نوری منازل، مدارس و شرکت ها در این مناطق متصل شود.

وی در ادامه با اشاره به عملکرد این دستگاه در توسعه شعب دفاتر پیشخوان در استان اضافه کرد: از هفته دولت سال قبل تا کنون ۳۲ دفتر پیشخوان شهری و ۱۴ دفتر روستایی در استان به راه افتاده است.

منبع:

1402/02/28
16:29:15
5.0 / 5
140
تگهای خبر: اینترنت , خدمات , دستگاه , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳