معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

۴۰ هزار سایت شناسه شامد دریافت نمودند، لزوم توسعه سواد رسانه ای

۴۰ هزار سایت شناسه شامد دریافت نمودند، لزوم توسعه سواد رسانه ای لینك بخر دات كام: معاون مركز رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: ۴۰ هزار سایت و ۳۰ هزار كانال فعال در حوزه مجازی از طرف وزارت ارشاد شناسه شامد دریافت نمودند.به گزارش لینك بخر دات كام به نقل از مهر، سید مصطفی اشرف كه برای همایش سواد رسانه ای به استان سمنان سفركرده در حاشیه دیدار با مسئولان ارشاد اسلامی استان هم زمان با قبل از ظهر شنبه ضمن بیان اینكه ۴۰ هزار سایت از طرف وزارت ارشاد شناسه شامد دریافت نمودند، تاكید كرد: این اتفاق برای ۳۰ هزار كانال در فضای مجازی باز رخ داده تا این وزارتخانه بتواند برای نظارت بر فعالیت های حوزه فضای مجازی اقدامات ویژه ای را اعمال نماید.
وی همین طور از صدور سامانه شامد برای ۳۰۰ هزار اپلیكیشن تلفن همراه آگاهی داد و اضافه كرد: درمجموع شناسه شامد برای بیشتر از ۳۷۰ هزار اپلیكیشن تلفن همراه، سایت ها و كانال های فعال در فضای مجازی صادرشده است.
شامد مخفف شناسه الكترونیكی محصولات دیجیتال
معاون مركز رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بابیان اینكه شامد مخفف شناسه الكترونیكی محصولات دیجیتال است، تاكید كرد: نظارت بر فعالیت های حوزه فضای مجازی، امكان رصد و نظارت بر كانال ها، اعمال سیاست های لازم از طرف وزارت ارشاد و همین طور داشتن جامعه آماری و اطلاعات در حوزه بانك اطلاعات فضای مجازی از خاصیت های این سامانه است.
اشرف بابیان اینكه خوشبختانه شاهد تولیدات خوب فرهنگی و محتوایی در حوزه فضای مجازی در سطح كشور هستیم، بیان كرد: عملكرد فعالان حوزه مجازی به خوبی درزمینهٔ فرهنگی و اجتماعی و همین طور فناوری اطلاعات توانسته اثرگذار باشد.
وی بخش دیگری از سخنان خودرا به سوژه سواد رسانه ای و اهمیت آن اختصاص داد و بیان كرد: استفاده از فضای مجازی و همین طور اطلاعات آن نیازمند داشتن سواد رسانه ای شمرده می شود.
ضرورت توسعه و ترویج سواد رسانه ای در كشور
معاون مركز رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاكید بر اینكه توسعه و ترویج سواد رسانه ای در كشور به خصوص در میان جوانان دارای لزوم است، افزود: ارتباط دو گروه خانواده و آموزش وپرورش نقش مؤثر در اشاعه سواد رسانه ای دارد.
اشرف به برگزاری همایش سواد رسانه ای و اطلاعات باز اشاره نمود و اظهار داشت: این كار مشترك در شش استان كشور در حال برگزاری است و هدف آن ارتقای سواد رسانه ای شمرده می شود.

1397/09/10
22:30:17
5.0 / 5
127
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴