پشت پرده حملات سایبری به بانكها كیست؟

پشت پرده حملات سایبری به بانكها كیست؟ لینك بخر دات كام: نتایج جدیدترین تحقیقات صورت گرفته از آن حكایت می كند كه حملات سایبری به بانك ها با حمایت دولت های مختلف در جهان رو به گسترش و افزایش خواهد رفت.


به گزارش لینك بخر دات كام به نقل از ایسنا، در سال های اخیر كه حملات سایبری به نهادهای مختلف دولتی، بانكی و غیر دولتی شدت گرفته است، كارشناسان و متخصصان فعال در حوزه امنیت سایبری بارها آگهی داده اند كه بانك ها و مؤسسات مالی و اعتباری در سراسر جهان موظف خواهند بود كه به افزایش امنیت سایبری و مقابله با هرگونه نفوذ مجرمان و هكرها به اطلاعات محرمانه، مالی و بانكی خود بپردازند تا بدین وسیله اصل امانت را رعایت كرده و به حفاظت از حقوق مشتریان و همین طور دولت ها پایبند باقی بمانند.
در سال های اخیر به خصوص سال قبل میلادی، حملات سایبری و نفوذهایی كه به بانك ها، مؤسسات مالی و اعتباری كوچك و بزرگ در جهان اتفاق افتاد، پس از بررسی و تحقیقات فراوان معلوم شد كه ردپایی از حمایت دولت های مختلف نظیر روسیه و كره شمالی باز در آن وجود داشته است و این بدان معناست كه هكرها و مجرمان سایبری بدون حمایت مستقیم یا غیرمستقیم افراد و نهادهای دولتی دست به هك و نفوذ به اطلاعات بانكهای جهان نمی زنند چراكه از خطرات و تهدیدهای بزرگ آن مطلع و باخبر بوده و بدون حمایت های مالی هنگفت حاضر به انجام چنین كاری با ریسك بالا نخواهند بود.
برمبنای گزارشی كه در خلیج تایمز آمده است، این كارشناسان بر این باورند كه دست های پشت پرده حملات سایبری به بانك ها بدون شك به دولت هایی كه به دنبال دسترسی به اطلاعات مالی، بانكی و هویتی بانكهای مختلف و حساب های مشتریان آنها هستند باز می گردد.
با عنایت به افزایش روزافزون حملات سایبری از طرف هكرها، كشورهای مختلف زیادی در سراسر جهان هدف این گونه حملات قرار گرفته اند و خسارات جبران ناپذیری را متحمل شده اند. آمار حملات سایبری و هك در سال ۲۰۱۸ میلادی به اوج خود رسیده است.
اخبار و گزارش هایی كه طی ماه ها و سال های اخیر از حملات سایبری و هك به بانك ها و مؤسسات بزرگ تجاری و اقتصادی شنیده ایم، همگی حاكی از یك اتفاق بسیار ناخوشایند و وحشتناك در حال وقوع هستند. بدیهی است كه دیگر نمی توان گفت هیچ فرد و یا هیچ سازمانی از گزند خطرات و تهدیدهای حملات سایبری در امان است و مشخص نیست این تهدید رو به رشد، تا چه زمانی مقرر است به طول بیانجامد.1398/01/17
15:01:42
5.0 / 5
76
تگهای خبر: هكر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴